انواع باسکول جاده ای

انواع باسکول جاده ای

یکی از لوازم و وسایلی که برای توزین و وزن گیری اجسام، دام و.... مورد استفاده قرار می گیرد باسکول می باشد که در دو نوع ثابت و متحرک در کارخانه های صنعتی به صورت سنگین (جاده ای)، سبک، ترازو های صنعتی و... با توجه به در خواست مشتری به صورت معمولی و دیجیتالی تولید می شود. باسکول به منظور تعیین وزن انواع ماشین هایی چون تریلی، کامیون، نیسان، خامور و... در گمرک ها، راه آهن، بنادر، میادین تره بار و... با توجه به نوع کار و توناژ آن در محل نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه باسکول توسط شرکت ها و برند های مختلفی در کارخانه های تولید این محصول صنعتی به وسیله انواع نرم افزارهای مدل سازی و زیر نظر مهندسین متخصص تولید می گردد. باسکول ها در انواع 8 تن، 10 تن، ....، 60 تن و 80 تن و 120 تن تولید شده که به آن ها باسکول های سنگین یا جاده ای گفته می شود. باسکول در انواع فلزی، بتنی، نیم بتن نیم فلز(مرکب) تولید می گردد و با توجه به در خواست مشتری آن را به صورت داخل گود (هم سطح) و یا برجسته ( پلیس راهی) اجرا می کنند.
باسکول های نامبرده شده را می توان به صورت پیش ساخته یا غیر پیش ساخته با توجه به محل نصب، درخواست مشتری و... تهیه نمود . نمونه پیش ساخته کلیه مراحل در کارخانه زیر نظر مهندسین مجرب و طی چندین مرحله آزمایش مقاوم سازی در برابر عوامل مختلف تولید می گردد تا دربرابر فشار، ضربه و... مقاوم باشد، و نمونه غیر پیش ساخته یا همان اجرا در محل در محل کلیه مراحل اجرا انجام می شود. کلیه مراحل اجرای این باسکول ها باید طبق استاندارد جهانی انجام شود. باسکول ها در سه مرحله خاک برداری و زیرسازی، عملیات مکانیکی و نصب پلتفرم، عملیات الکترونیکی و نصب لودسل ها انجام می گیرد. قیمت باسکول با توجه به نوع توناژ آن، نوع لودسل ها، عیار بتن مصرفی، صفحه یا پلتفرم، و.... متغیر می باشد و با توجه به قیمت روز بازار و براساس تعرفه تعیین شده اصناف در لیست قیمت قرار می گیرد. لودسل های به کار رفته در انواع باسکول همان حسگرهایی هستند که سبب اندازه گیری وزن با دقت بالا می شوند و میزان وزن را در نمایشگر نشان می دهد. در باسکول هایی با توناژبالا بهتر است جنس پلتفرم یا صفحه بتنی باشد زیرا هم از نظر قیمت وهم از نظر ضخامت و وزن بالا می رود.
نوع ساخت باسکول های وزن کش جاده ای از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و دارای دقت بالایی هستند و در یک مرحله با استفاده از نیروی جاذبه زمین وزن کشی وسیله نقلیه را انجام می دهد.

نوع پلتفرم در باسکول ها :(جنس پلتفرم و قیمت آن به ظرفیت و ابعاد باسکول بستگی دارد.)
تمام فلز(ترکیب تیرآهن و ورق)، پیش ساخته (بتن و میلگردهای آجدار طولی و عرضی)، نیم بتن نیم فلز (ترکیب ترکیبی از بتن و تیرآهن و ورق و میلگردهای طولی و عرضی)

تماس با ما